Maltos pliažai

Fomm ir-Rih

Tai gražiausia ką turi Malta, kalbant apie paplūdimius, tačiau vieta nėra populiari dėl labai nepatogaus privažiavimo. Aikštelė ir kelio pabaiga yra įlankos viršuje, tad reikėtų pasiruošti mini žygiui ir labai atsargiai nusileisti žemyn.

Ghajn Tuffieha

Tai yra vienas geriausių pliažų, jį supa Gnejna ir Golden bay įlankos kurias galima pasiekti pėsčiomis perlipus kalnelį ir uolas, tai nėra lengva užduotis ypač vasaros metu. Ghajn Tuffieha pliažo privalumas ir trūkumas tuo pačiu metu kad nėra privažiavimo ir reikia palipėti žemyn gan ilgais laipteliais link vandens. Yra restoranas tad išalkusiems bus kur prisiglausti.

Gnejna

Vietinės reikšmės pliažiukas, gan sudėtingas privažiavimas autobusu, retokai važiuoja, o ne sezono metu visai nuima šį maršrutą (sezonas birželio – spalio mėn). Gnejna turi ir smėlėtą ruožą ir akmenuotą.

Ghadira bay

Pagrindinė ir didžiausia smėlėta įlanka Maltoje (iš čia ir aš startuoju kelionėje savo laiveliu). Čia daugiausia žmonių ir veiksmo. Trūkumas tik tas, kad iš karto už jo yra kelias.

Paradise bay

Na vien pavadinimas pasako daug. Maltos šiaurėje, atokiai esanti įlanka tikrai verta savo vardo,  būnant šiame nuostabiam smėlėtam ruoželyje atsiveria vaizdas i Gozo salą, na gal šiek tiek Gozo kelto terminalas gadina vaizdą, bet tikrai galima pakęsti.

Anchor Bay

Anchor bay arba Popeye kaimelis. Visi važiuoja į šią vietą pažiūrėti Popeye kaimelio, bet yra galimybė šią įlanką išnaudoti ir ne tik žiūrint iš viršaus į butaforinius medinius namelius ar būnant pačiame kaimelyje (kur įejimas yra mokamas, 12Eu žmogui).

Žydroji lagūna

Gražiausia ir labiausiai išgirta vieta yra Komino saloje Žydroji lagūna. Vandens atspalviai tikrai kerinčiai žavi, beje, smėlėto pliažo atkarpos lagūnoje praktiškai nėra, įlipimas tiesiai nuo uolų, bet nesirūpinkite – vandenyje nerasite nei vieno akmenėlio, tik smaragdinį vandenį ir smėliuką, kuris purens jūsų pėdas.

Buggiba

Labai turistinė zona, kurioje yra keletas smėlio ruožų bei daugybė vietų, pritaikytų maudytis nuo uolų. Daug viešbučių įrengę vadinamus Beach Club‘us, kur gan dažnai galima nemokamai leisti laiką būnant prie pat jūros mėgaujantis gultais ir pasirinktinai baseiną arba jūrą.

Mistra bay

Vėlgi visiškai ne turistinė zona, ir be automobilio nepasiekiama įlanka. Norintiems paragauti tikrosios ir nepagražintos Maltos – apsilankykite. Taip pat bus daug laivelių.

Pretty Bay

Pliažas Maltos pietuose Birzebbugoje su vaizdu į konteinerių uostą,  ant kranto vietinis gyvenimas tiesiog verda, daugybė kavinių bei žmonių, vieta pabūti bet neužsibūti.

Qawra Point

Gera vieta gyvenant Buggiboje ateiti ramiau pabūti, šalimais yra akvariumas. Pliažas yra visiškai uolėtas.

St Thomas bay

Puiki smėlėta įlanka Marsaskaloje.

St George Bay

Pliažas St Julians yra bene pats užimčiausias iš visų, ne paslaptis, kad šalimais yra pagrindinė pramogų zona Pačevilis, tad ne tik dienomis, bet ir šiltomis vasaros naktimis žmonės ten tiesiog nugriūna pamiegoti.

St. Peters pool

Nuostabaus grožio įlanka su galimybe nušokti nuo uolos, aukštis apie 5 metrai.

Armier

Vietinės reikšmės įlanka, su autobusu sunkiai pasiekiama. Visas iškyšulys vadinasi taip pat – Armier. Tutint automobilį galima jį patyrinėti, rasite daugiau mini pliažų kur nebus daug žmonių.

Goze - Marsalforn

Žvejų miestelis  Gozo saloje, visa pakrantė nusėta restoranais kurie pasižymo jūros gerybėmis. Iš kai kurių galima tiesiog nuo staliuko lipti į jūrą ir maudytis, tada grįžti ir užkandžiauti toliau.

Goze - Ħondoq ir-Rummien

Pliažas su vaizdu į Komino salą siūlantis nemažai vandens
sporto pramogų bei turintis keletą restoranėlių.

Goze - Mġarr ix-Xini

Vienas mažiausių ir jaukiausių Gozo smėlėtų pliažiukų,
išskirtinė vieta, nes įlanka yra tarsi gili kišenė saloje,
jautiesi užantyje, ir norint patekti į atvirą jūrą reikia gerokai
pavargti plaukiant vandens koridoriumi uolų apsuptyje. Čia
beveik niekada nebūna bangų, seklu ir saugu.
Privažiavimas tiesa nėra labai lengvas, ilgas siauras
keliukas ir vietomis labai status, automobiliu įveikiamas
beje. Yra kelas mini restoranėlių, tad bus kur alkį
numalšinti. Viena megstamiausių mano vietų, šioje
įlankoje atplaukiu nakvoti laivelyje, jautiesi saugiai.

Goze - Ramla bay

Vienareikšmiškai pagrindinis ir didžiausias Gozo pliažas. Jame rasite viską, daug erdvės, daug smėlio, maisto ir vandens pramogų. Dugnas tiesa šiek tiek akmenuotas, tad belipdami į jūrą visada žiūrėkite po kojomis.

Goze - Xlendi Bay

Turistiškiausia Gozo įlanka, didelė viešbučių ir
apartamentų nuomai koncentracija. Iš pliažo atsiveria
gražus vaizdas į stačius Xlendi (tariasi Šlendi) klifus.
Pakrantė yra tiegiog nusėta restoranais.

Goze - San Blas Bay

San Blas Bay –  neįtikėtinai
nuostabi vieta, mano akimis žiūrint tai pats geriausias pliažas visame Maltos salyne. Visiškai neturistinė vieta, sunkus privažiavimas, reikia leistis nuo stataus kalno. Tiesa, yra keliukas, vedantis prie pat pliažo, bet įveikiamas tik keturiais ratais varomomis transporto priemonėmis ir tai su šiokia tokia rizika. Čia kada beatvyksi būna mažai žmonių, nėra jokių pastatų. Ši vieta tiesiog užburia, atsigręžus atgal visa įlanka nusėta bambukinėmis tvoromis, apima jausmas, kad laikas šioje vietoje sustojęs, o gal net ir atsuktas atgal. Prie pat jūros kranto yra vietinės reikšmės restoranėlis, toks primityvus,
pastatyta palapinė su paprastomis plastikinėmis kėdėmis ir tiek, bet gamina maistą pasakiškai, pabandykite paprašyti šviežios žuvies (catch of the day) ir patys įsitikinsite. Nenorintiems lipti į viršų, apačioje yra mini Suzuki džipukas ir tik už 2.5Eu asmeniui pasiruošęs jus pametėti (4-5 asmenims galima suderėti ir 2Eu kainą žmogui).

Goze - Inland sea

Išskirtinė vieta, esanti šalia jau nugriuvusio
mėlynojo lango (azure window). Vidinė jūra – tai įdubusi įlanka ir saugoma galingos uolėtos užtvaros nuo atviros jūros, į ją vanduo patenka per siaurą tunelį kur šiaip ne taip pralenda mažas laivelis, plukdantis turistus prie nugriuvusio lango.

Apie Maltą

Gaukite naujausius pasiūlymus el. paštu