Maltos klimatas

Atminkite, Maltoje yra 300 saulėtų dienų per metus !

 

300 saulėtų dienų
150 dienų, kai jūros vanduo 18+
100 dienų karščio mėgėjams
250 d. žygiams ir aktyviam poilsiui
330 tinkamų dienų pramogoms ant vandens

 

 

Jeigu norite garantuoto gero oro ir jau pašilusios jūros vykite nuo birželio mėnesio antros pusės.

Jeigu norite Maltos karščių ir prakaito varvančio upeliais vykite liepos – rugpjūčio mėnesiais.

Jeigu norite laiko kai jūros ir vandens temperatūra yra ta pati, tiek dieną tiek naktį, apie 29 laipsius, vykite rugsėjo mėnesį.

Laikas tarp spalio ir gegužės mėnesių dar vadinamas Maltietiška žiema yra tikrai lepinintis savo švelniu klimatu ir puikiai tinkamas salos istorijos tyrinėjimui, ilgiems pasivaikščiojimams slėniais bei stačiais klifais.

 

Maltos klimatas pavasarį

​Malta gražiausia pavasarį, balandžio ir gegužės mėnesiais. Šiuo metu čia palyja, tad augmenija  žaliuoja ir klesti. Nors Maltos kraštovaizdyje dominuoja geltonasis kalkakmenis (suprask – pilkai geltona spalva), pavasarį salą užtvindo žaluma. Ypač šiaurinę Maltos dalį ir Gozo salą.

Vanduo jūroje ankstyvą pavasarį apie 15-16 °C, tačiau balandį vanduo įšyla, o gegužės viduryje jau būna apie 20-22 °C. Naaa, jei Baltijos jūroje maudaisi tik vasarą, tai Maltoje galėsi maudytis visus metus, tiesa?

 

Maltos klimatas vasarą

​Vasara Maltoje yra didžiausias malonumas mylintiems karštį ir nenorintiems išlipti iš jūros. Vidutinė oro temperatūra liepą ir rugpjūtį +32°C. Jei užplūs karšto oro banga, gali šokti iki 40-42°C (beje, jutiminė +5°C).

Su saule Maltoje elgiamės pagarbiai ir atsargiai. Vasarą geriausias draugas yra pavėsis. Vengiame ilgesnių žygių pėsčiomis ir keliaujame katamaranu.

Nu bet jūra… Vanduo birželio gale jau +24°C, o liepą ir rugpjūtį net +28-29°C. Netiki, kad gali būti taip gerai? Imk atostogas ir įsitikink 😊  Mano Kontaktai

 

Maltos klimatas rudenį

Ruduo – geriausias metas poilsiui ir nuotykiams Maltoje. Švelnusis sezonas, kai jūros ir oro temperatūra beveik susilygina.

Rugsėjį vidutinė oro temperatūra dieną apie +28 °C. Spalį jau pasitaikys lietaus, tačiau jis nesugadins, o tik praturtins tavo atostogas. Ir, žinoma, vis dar labai šiltas, lepinantis jūros vanduo.

 

Maltos klimatas žiemą

​Formaliai, turizmo sezonas Maltoje tęsiasi iki gruodžio. Dienos temperatūra dar apie +18-20°C, daug saulės, kartais atgaivina trumpi lietūs. Tai puikus, ramus metas tyrinėti salą ir mėgautis rudens derliumi.

Išlepę pietiečiai sako, kad sausį-kovą čia „šalta“: dieną +15°C, naktimis gal „tik“ +8°C, gali pūstelėti stipresnis vėjas. Tačiau čia niekada nereikės valyti sniego ir nebūna slidu. Dirsteli pro langą, šoki į patogiausius batus, ant pečių striukė nuo vėjo ir kuprinė su termusiuku. Tai viskas, ko reikia tobulam pabėgimui į Maltą nuo lietuviškos žiemos.

Skaičiuok kaip nori – Maltoje yra 300 saulėtų dienų. Imk jas ir mėgaukis!

Apie Maltą

Gaukite naujausius pasiūlymus el. paštu