Poilsinė Kelionė į Maltą Vasarą 2024

Daugelį metų žmonės svajoja apie vasaros atostogas Viduržemio jūroje, tačiau tik nedaugelis tiksliai žino, ko ieško. Poilsinė kelionė į Maltą vasarą 2023 metais yra geriausias būdas praleisti atostogas Europoje. Nors ir nedidelė, ši šalis turi daug ką pasiūlyti visiems norintiems pasimėgauti prasmingomis atostogomis. Kad ir kokio tipo keliautojai būtumėte, nėra jokių abejonių, kad atostogos Maltoje yra tai, ko ieškote. Jei esate ištroškę nuotykių, istorijos, kultūros, naktinio gyvenimo, maisto ar jūros – ši šalis turi viską.

Maltos salyną sudaro trys apgyvendintos salos: Malta, Gozo ir Comino, bei keturios kitos neapgyvendintos salos. 316 kv.km siekiančios, nors ir mažos, Maltos salos tai kompensuoja savo didžiuliais kraštovaizdžiais ir gyvybingomis vietovėmis, kurios pasiūlys nepamirštamus įspūdžius kiekvienam! Tai viena geriausių lankytinų vietų, kurias gali pasiūlyti Viduržemio jūros regionas. Šiandienos įraše su jumis pasidalinsime įspūdingiausiomis vietomis, kurių nevertėtų praleisti savo apsilankymo Maltoje metu.

14 vietų, kurias būtina aplankyti per poilsinę kelionę į Maltą vasarą 2024:

 1. Sostinė Valeta
 2. Senoji sostinė Mdina
 3. Viršutiniai Barrakka sodai
 4. Žydroji lagūna ir Kristalinė lagūna
 5. Šv. Jono katedra
 6. Apaštalo Pauliaus laivo sudužimo bažnyčia
 7. Apatiniai Barrakka sodai
 8. Laikinoji Maltos sostinė Birgu
 9. Žvejų miestelis Marsašlokas
 10. Švento Petro baseinas ir Delimara iškyšulys
 11. Hadžar Ymo ir Mnajdra megalitinės šventyklos
 12. Hal Saflieni Hypogeum
 13. Ghar Dalam uola
 14. Blue Grotto (Žydroji Grota)

Sostinė Valeta

poilsine-kelione-i-malta-vasara-2022-1

Visas miestas yra UNESCO paveldo objektas ir nesuskaičiuojami miesto kampeliai tiesiog alsuoja istorija kur bepažiūrėsi. Nors tai ir mažiausia sostinė Europos Sąjungoje, Valeta nenusileidžia didžiosioms Europos sostinėms savo kultūra, istorija ir architektūra.

Mdina

poilsine-kelione-i-malta-vasara-2022-2

Senoji sostinė, dar vadinama tyliuoju miestu, kilmingųjų miestu, kuris savo sienomis nebyliai byloja istorijas siekiančias Finikiečių laikus. Miestas buvo įkurtas dar 7 amžiuje prieš mūsų erą Maltos naujakurių Finikiečių, vėliau naudomamas Romėnų, Arabų, Aragono karalystės ir toliau buvo lipdomas sluoksnis po sluoksio per turtingą Maltos istoriją iki pat šių dienų. Seniausi pastatai kurie išdidžiai stūkso po šiai dienai siekia 13 amžiaus pradžią. Mdinos plotas vos 2 hektarai ir talpina nepilnai 300 gyventojų.

Viršutiniai Barrakka sodai

poilsine-kelione-i-malta-vasara-2022-3

Čia galima išdidžiai aprėpti didįjį Valetos uostą ir godžiai akimis ir ausimis ryti jo turtingą istoriją. Tai be abejonės gražiausias panoraminis vaizdas uostamiestyje. Uosto istorija siekia dar priešistorės periodą tūkstančius metų prieš mūsų erą. Būtent čia prasidėjo pats ryškiausias periodas Maltos istorijoje – kai 16 amžiaus pradžioje atvyko Šv. Jono riteriai.

Žydroji lagūna ir Kristalinė lagūna

poilsine-kelione-i-malta-vasara-2022-4

Būtina kruizo stotelė ir bene geriausia vieta paviršiniam nardymui su kauke. Lagūnos dugnas padengtas šviesiu smėliu, taip sukurdamas ypatingai šviesų vandens atspalvį. Tai yra geidžiamiausia lankytina vieta vasaros metu. Papulti į komino salą galima tik su laiveliu, pavyzdžiui – keltu (kaina į abi puses – 10€). Labai rekomenduojame vieną savo kelionės dieną paskirti plaukimui į Žydrąją ir Kristalinę lagūnas (7 valandos laive kainuoja vos 25€), o norintiems privatumo ir ramybės – geriausia tai yra padaryti privačiu kruizu.

Šv. Jono katedra

geriausia-vieta-vasara-poilsinei-kelionei-i-malta-1

Tai buvusi Šv. Jono ordino riterių konventualų pagrindinė bažnyčia, kuri geriausiai atspindi visą ordino didybę, alsavusią 17-18 amžiuje Maltos salose. Tai pagrindinis Maltos ordino palikimas salai, joje per simboliu kalbą yra užkoduotas visas ordino identitetas. Jono katedra be abejonės gražiausias barokinio laikotarpio simbolis Maltoje, taip pat pats vertingiausias Maltos meno šedevras, dailininko Carravagio nutapytas paveikslas Jono Krikštytojo nukirsdinimas laikomas būtent katedros oratorijoje

Apaštalo Pauliaus laivo sudužimo bažnyčia

geriausia-vieta-vasara-poilsinei-kelionei-i-malta-2

Visai netoliese slepiasi dar vienas paslėptas Valetos lobis – Apaštalo Pauliaus laivo sudužimo bažnyčia. Ji laikoma atokiau nuo pagrindinių turistinių srautų, bet yra ne mažiau svarbus ir vertingas objektas nei Jono Katedra. Galbūt netgi svarbesnis, nes krikščionybės gyvavimas prasidėjo būtent nuo Apaštalo Pauliaus atvykimo prieš du tūkstančius metų. Nedaugelis šalių pasaulyje gali pasigirti tokia gilia krikščionybės tradicija.

Apatiniai Barrakka sodai

geriausia-vieta-vasara-poilsinei-kelionei-i-malta-3

Apžvelgiantys įplaukimą į Valetos didijį uostą.

Laikinoji Maltos sostinė Birgu

geriausia-vieta-vasara-poilsinei-kelionei-i-malta-4

Tik atvykus Šv. Jono Ordinui Valeta dar nebuvo pastatyta.  Ordino riteriai prisiglaudė Birgu mieste esančiame didžiajame uoste. Miestas jau buvo apgyvendintas nuo Finikiečių laikų ir atvykus riteriams jau alsavo istorija. Užtruko 41 metus, kol Maltos ordinas persikėlė iš Birgu į naująją sostinę Valetą (1571 metais). Būtent iš Birgu vyko gynyba prieš Osmanų imperijos invaziją, kai 1565 metais buvo atlaikytas garsusis Didžiosios Apgulties mūšis vadovaujant Didžiajam magistrui Jean Parisot de Valette. Buvo nutarta statyti naujus įtvirtinimus, kurie ir tapo naująja sostine pavadinta Didžiojo prancūzų magistro Valette (Valeta) garbei.

Šiai dienai Birgu gali pasigirti Švento Angelo fortu, inkvizicijos bei jūrų muziejais. Taip pat pačia seniausia Švento Lauryno parapija įkurta dar 11 amžiaus pabaigoje.

Žvejų miestelis Marsašlokas

Spalvingasis žvejų miestelis. Galimybė nusipirkti suvenyrų, pasivaikščioti promenada, bei žinoma privalu nusifotografuoti įlanką, pilną įvairiausių tipų maltietiškų žvejų laivelių, vadinamų Luzzu. Tiesa, garsusis žuvies turgus vyksta sekmadienį, bet suvenyrų turgelis ir tekstilės dirbinių prekeiviai jūsų laukia 7 dienas per savaite. Įdomus faktas, kad būtent Marsaškoko įlankoje buvo pasirašyta šaltojo karo nutraukimo sutartis. Vis nepaliauja stebinti Maltos gebėjimas sudalyvauti ypatingos svarbos istoriniuose įvykiuose.

Švento Petro baseinas ir Delimara iškyšulys

Šios dvi įlankos yra šalimais prie Marsašloko žvejų miestelio. Abi įlankos labiausiai vilioja turistus dėl patogumo saugiau pašokinėti į vandenį. Maksimalus aukštis siekia iki 5-6 metrų. Šios vietos autobusu nepasieksite, tad gali tekti pasivaikščioti apie 3 kilometrus nuo žvejų miestelio arba išsinuomoti automobilį, tačiau pačią geriausią patirtį į šią vietą užtikrins privati kelionė su gidu.

Hadžar Ymo ir Mnajdra megalitinės šventyklos

Unesco paveldo objektas. Maltos priešistorės pasididžiavimas ir daugiausiai klausimų paliekantis objektas. Malta turėdama tiek daug paveldo iš priešistorės visada žavėjo archeologus iš viso pasaulio. Jūsų vaizduotės tikrai neliks nepaliestos apžiūrinėjant šį objektą. Viso 7 priešistorės objektai yra įtraukti į Unesco paveldo sąrašą Maltoje, šios išlikusios šventyklos bene pačios įspūdingiausios, kurių iškilimo data siekia 4000 – 3600 metų prieš mūsų erą.

Hal Saflieni Hypogeum

ši vieta yra atskiras Unesco paveldo objektas, ir bene svarbiausias Maltos priešistorės kūrinys, siekiantis 4000 metų prieš mūsų erą. Tai yra po žeme iškalta šventykla ir kapavietė kartu, o gal net ir gyvenvietė. Atradus šią vietą buvo aptikta 7000 žmonių palaikų, orakulo kambarys su akustinėmis savybėmis ir daugybė besijungiančių praėjimų. Visas objektas driekiasi kelioliką metrų po žeme ir šią dieną vilioja smalsius keliautojus iš viso pasaulio. Norėdami patekti į šią vietą būtina užsakyti bilietus iš anksto, nes vienu metu yra įleidžiama tik 10 žmonių, o bilieto kaina yra 35€. Geriausia užsakinėti bent mėnesį ar du prieš  kelionę į Maltą.

Ghar Dalam uola

144 metų ilgio geologinė formacija. Unikali vieta Maltoje, būtent čia rasti seniausi žmogaus egzistavimo pėdsakai Maltoje, siekiantys 5200 metų prieš mūsų erą. Taip pat dėl radinių gausos ir pirmojo rasto žmogaus pėdsako. šios uolos pavadinimu yra pavadinta seniausia Maltos priešistorės fazė.

Taip pat šioje uoloje rasta daugybė gyvūnų kaulų, užsikonservavusių dar nuo paskutinio ledynmečio. tarp radinių yra liliputinių drambliukų, elnių, lapių ir vilkų kaulų. Pati uola yra unikali ir joje galima rasti susiformavusių stalaktitų bei stalagmitų. Galbūt tai ir nėra pati populiariausių lankomų vietų, bet tikrai verta dėmesio.

Blue Grotto (Žydroji Grota)

Tai bene pagrindinis Maltos atostogų akcentas. Tiesiog privalu nuplaukti ir pasimėgauti žydrosios jūros atspalviais kurie ypatingai žaismingai spinduliuoja šioje uoloje. Tai padaro kiekvieną poilsinę kelionę į Maltą vasarą 2024 metais verta jūsų dėmesio. Tiesa, geriausias plaukimo laikas yra apie pietus, kuomet geriausiu kampu krenta saulės spinduliai.

Kiek kainuoja transportas poilsinei kelionei į Maltą vasarą 2023 metais?

Automobilių nuomos kainos Maltoje yra vienos mažiausių Europoje. Eismas vyksta kairėje kelio pusėje, taip pat, kaip ir JK. Maltos viešasis transportas aptarnauja vietiniais autobusais, teikia paslaugas visoje Maltoje ir Gozo (vienos kelionės bilietas 2€ ). „Explore Card” (turisto kortelė) (suaugusiam / vaikui   21€ / 15€ ) siūlo neribotą kelionę autobusais septynių dienų laikotarpiui. Automobilių keltai ir keleiviniai keltai plukdo tarp Maltos ir Gozo.

Tarp salų plukdo keltai arba turistiniai arba privatūs laivai.

Jeigu kelionių organizacija nėra jūsų stiprioji pusė – jums visada pagelbėsiu aš – Mindaugas Statkus – ir kelionę suorganizuosiu už jus. Padėsiu Maltoje nuveikti kuo daugiau, bei užtikrinsiu jog viskas vyktų sklandžiai ir efektyviai, jums tereiks mėgautis šios šalies neišsenkančia magija!

Gaukite naujausius pasiūlymus el. paštu