Kokia yra Maltos populiacija?
Maltos salose gyvena 514,564 (2019 metų duomenimis)
Kiek salų sudaro Maltos salyną?
Maltos salyną sudaro 7 salos. Malta, Gozo ir Komino yra apgyvendintos, likusios salos Fungus uola, Filfla, Apaštalo Pauliaus sala ir Kominoto yra neapgyvendintos.
Kada geriausia lankytis Maltoje?
Visų pirmiausia nėra blogo laiko aplanlyti Maltą, čia beiveik ištisus metus lepina saulė. Užduokite klausimą sau ar mėgstate karštį ar vėsesnį orą, ir tiksliai žinosite kada atvykti į Maltos salyną. Besilankantis ankstyvą pavasarį Maltos kraštovaizdis tikrai lepina žaluma, dėl protarpinio lietaus visa augmenija atsigauna, tik reikia nepatingėti patyrinėti vakarinės Maltos pusės, ar Gozo salos kur daugybė neišpasakyto grožio įlankų bei skardžių pasipuošusių žaliais kilimais, bei žiedais.

Mėgstantiems karštį ir jūros teikiamus malonumus, birželio – rugpjūčio mėnesiais temperatūra žemiau 30 nenukrenta, tiesiog idealus laikas paplūdymio mėgėjams.

Rugsėjis – idealiausias laikas, kai karštis jau atslūgęs, bet dar labai maloniai šilta. Pradeda labai iš lėto vėsti, net iki gruodžio orai Maltoje yra tikrai vasariški.

Priartėjus prie sausio – vasario mėnesių gūdi Maltos žiema sustingdo kaulus net iki 10 – 15 laipsnių šilumos, galimi protarpiniai lietūs, net ir žiemos metu galima tyrinėti Maltos istorines vietas ir žygiuoti po salą visiškai neperkaistant, na tik yra lietaus tikimybė, bet argi tai mus sulaikys.
Kokių oro temperatūrų tikėtis Maltoje?
Vidutinė metinė oro temperatūra yra 23 laipsniai dienos metu ir 16 laipsnių nakties metu. Tai aukščiausia vidutinė temperatūra visoje Europoje.Šalčiausias metų laikas yra sausio mėnesį kai temperatūra svyruoja nuo 12 iki 20 laipsnių šilumos dienos metu ir 6 – 12 laipsnių nakties metu. Na ir žinoma karščiasias mėnesis yra rugpjūtis kai vidutinė dienos temperatūra yra 28 – 34 laipsniai ir 20 – 24 nakties metu.
Kokiomis kalbomis yra kalbama Maltoje?
Maltoje yra 2 oficialios kalbos: maltiečių ir anglų. Nors anglų kalba yra visų suprantama ir naudojama gan dažnai, tačiau pirmoji ir pagrindinė kalba yra maltiečių, plačiai naudojama tiek valstybinėse institucijose tiek šnekamojoje kalboje. Tai yra semitų kalbos pagrindu sudaryta kalba su lotyniškais lengvai modifikuotais rašmenimis. Jeigu reikėtų padalinti Maltiečių kalbą į dalis proporcijos būtų tokios: 50% semitų, 20% anglų, 20% italų na ir likę 10% prancūzų kalbos elementai. Taip pat galima būtų sakyti italų yra trečia plačiai žinoma kalba, ir ne be reikalo, nes iki 1933 metų būtent italų kalba buvo pagrindinė oficiali Maltos kalba, Maltos Ordino palikimas.
Koks leistinas amžius įsigyti alkoholį Maltoje?
Maltoje legalu įsigyti alkoholį nuo 17 metų, taip pat nėra jokių laiko apribojimų ir galima įsigyti visada. Einant į naktinius klubus pravartu su savimi turėti ID kortelę kam nesenai sukakę 17 metų.
Kuria kelio puse vairuojama Maltoje?
Maltoje vairuojama kaire kelio puse, žinoma tai britų palikimas salai. Vairavimo stilius gan agresyvus, bet turi savo tvarką tik reikia laiko ją perprasti, na o atostogaujant laiko visada pritrūksta, tad reikia atsargiai įsivertinti ar pasiruošę nuomotis automobilį Maltoje. Dar vienas sunkumas yra parkavimas, ir nors Maltos respublikoje parkavimas nėra apmokestintas kas yra labai gerai, tačiau rasti baltai pažymėtas vietas kur galima statyti automobilį yra nemažas iššūkis ypač turistinėse zonose. Maksimalus leistinas greitis tik 80km/h ir tai tik vienoje kelio atkarpoje. Dažniausiai greitis yra ribojamas iki 50-70km/h, šioje saloje greitai lakstyti tikrai nėra kur. Na, o kaimelių centruose greitis ribojamas iki 30km/h.
Koks greitosios pagalbos telefonas?
112
Koks Maltos kodas skambinant telefonu?
+356
Ar reikės adapterio norint naudotis elektra Maltoje?
Taip. Maltoje yra naudojamas angliškas standartas ir adapterio reikia.
Kaip yra su arbatpinigiais Maltoje?
Arbatpinigiai Maltoje yra priimta nuo 5 iki 10 procentų. Atkreipkite dėmesį kai kur arbatpinigiai būna įtraukti į kainą, būna įrašyta menu.
Koks parduotuvių darbo laikas Maltoje?
Paprastai prekybininkai dirba nuo 9val – 13val ir 16val – 19val nuo pirmadienio iki šeštadienio, tačiau turistinėse zonose darbo laikas yra nuo 9val iki 19val be pertraukų. Taip pat yra dirbančių sekmadieniais.
Ar galima gerti vandenį iš čiaupo?
Teoriškai galima, bet nerekomenduojama. Vandentiekyje yra naudojamas nudruskintas jūros vanduo ir dedama cheminių priedų dėl karšto klimato. Geriausia yra pirkti buteliuose 2l x 6vnt. Kaina apie 3 Eur už visą pakuotę.

Gaukite naujausius pasiūlymus el. paštu