Patarimai keliaujant

Nėra didesnio pažinimo džiaugsmo, nei keliaujant pamatyti, paragauti, kitaip patirti lankomos šalies dvasią. Malta keliautojams tikrai turi ką pasiūlyti – tiek ramybės mėgėjams, tiek aktyvaus poilsio trokštantiems turistams. Kad keliavimo Maltoje patirtis būtų maloni ir be nesklandumų, štai keletas dalykų, kuriuos reikėtų žinoti ruošiantis kelionei.

Asmens dokumentai
Keliaujant į Maltą LR piliečiam užtenka turėti asmens tapatybės kortelę. Turėti vairuotojo pažymėjimą – jei ketinate nuomotis automobilį.

Saugumas
Malta saugesnė, nei dauguma kitų turistų pamėgtų Europos valstybių, nors masinio susibūrimo vietose pasitaiko vagysčių, tad visada patariama saugoti asmeninius daiktus.

Atsitikus nelaimei
Pirmos pagalbos numeris – 112. ES piliečiams, turintiems Europos sveikatos draudimo kortelę, pirmoji pagalba steikiama nemokamai. Atsitikus smulkiems sužeidimams reikėtų kreiptis į vietinius šeimos gydytojus, taip pat Maltoje veikia platus vaistinių tinklas.
Klinikų, vaistinių ir sveikatos specialistų sąrašas ČIA

Transportas
Maltoje eismas kairiąja kelio puse. Lengviausia keliauti autobusu, taksi, nuomotis automobilį, naudotis vandens taksi ar keltu. Autobusų maršrutai ir tvarkaraščiai ČIA
Kaip ir Lietuvoje, Maltoje populiarūs Bolt ir Uber pavežėjai, taip pat yra vietinis eCabs. Bet kuriuos lengvai išsikviesite mobiliosiomis programėlėmis.
Keltis į Gozo salą galima pagrindiniu keltu iš Cirkewwa arba greituoju keltu iš Didžiojo Valetos uosto.
Keltai tarp Valetos, Sliemos ir Trijų miestų (Vittoriosa, Cospicua and Senglea) ČIA

Internetas
Wi-fi prieinamas viešbučiuose, didžiojoje dalyje restoranų ir barų, kitose viešose vietose.

Atsiskaitymai
Praktiškai visur galima atsiskaityti banko kortelėmis. Standartiniai arbatpinigiai Maltoje – 10%.

Maudynės
Nors žiemą klimatas švelnus ir maudytis tikrai įmanoma, jūroje būna aktyvios povandeninės srovės, tad patariama būti atsargiems, nesimaudyti vieniems. Taip pat pavojinga šokinėti nuo uolų – galite rimtai susižeisti.
Vasaros metu, jei norite išvengti turistų minių, galite nukeliauti į mažiau lankomas, neturistines vietas išsimaudyti. Daugiau apie paplūdimius ČIA

Lankantis bažnyčioje
Šiame katalikiškame krašte būtina laikytis ypatingos pagarbos lankantis šventose vietose – moterims nedėvėti palaidinių ant petnešėlių ir trumpų sijonų, vyrams vengti marškinėlių be rankovių.

Odos apsaugos priemonės ir vanduo
Vasaros Maltoje sausos ir labai karštos, tad būtina prižiūrėti odą nuo nudegimų ir išsausėjimų. Būtina gerti daug vandens, tiesa, vanduo iš krano šalyje nėra tinkamas gerti, tad jo reikės įsigyti.

Drabužiai
Kad ir kokiu metų laiku keliausite – ypač šiltų drabužių neprireiks. Net žiemą vidutinė temperatūra čia pakyla iki 15-17 °C, tad pakaks megztinio ar lengvos striukės. Vasarą reikalingi lengvi, patogūs, nevaržantys drabužiai, patogi avalynė, ypač jei ketinate traukti į žygį ar kopinėti uolėtomis pakrantėmis.

Kiti reikalingi daiktai
Adapteris. Maltoje naudojami trijų kontaktų kištukai (JK standartas), tad būtina pasiimti adapterį, nes viešbučiuose nebūtinai visos rozetės bus europietiškų standartų. Maltoje jų įsigyti galima prekybos centruose bei raštinės reikmenų parduotuvėse.

Suvenyrai
Maltoje apstu ir vietinių skanėstų, ir čia pat gaminamų rankdarbių, tad suvenyrų idėjų daug – reikės išsirinkti 🙂

Įžymiojo Mdina stiklo indai, magiškų raštų ažūriniai sidabro gaminiai, spalvingoji keramika, rankų dabo nėriniai (bizzilla). Taip pat geltonai pilko akmens – kalkakmenio smulkūs dekoratyviniai gaminiai. Šis akmuo, tapęs salos simboliu, tai salos geologinė sudedamoji dalis ir pagrindinė statybinė medžiaga.

Iš valgomų suvenyrų – Maltos nuga su riešutais (qubbajt), medaus žiedai, datulių pyragėliai, kiti saldumynai – tikrai rasite kiekvienoje parduotuvėje. Taip pat populiarus alyvuogių aliejus, avies ir ožkos pieno sūris su įvairiais priedais, gaminamas Gozo saloje. Čia taip pat rasite senąsias druskų kasyklas bei parduodamą druską, vertinamą dėl grynumo ir skonio ypatybių.
Apie Maltos skanėstus ČIA

Suvenyrinis gėrimas – Kaktuso likeris (bajtra) arba čia pat auginamų vynuogių veislių Gellewza ir Ghirghentina vynai.

Kitos smulkmenos (magnetukai, marškinėliai, maišeliai) su salyno simboliais – Maltos riteriu, Luzzu laiveliu, Ozyrio akimi, Maltos kryžiumi.

Gaukite naujausius pasiūlymus el. paštu