Dėl švelnaus Maltos klimato ši šalis idealiai tinka festivaliams ištisus metus. Dažnai Maltos festivaliai, kaip Velykos ir Didžioji savaitė, yra paremti religinio kalendoriaus. Valgymas, gėrimas ir muzika yra laimę maltiečiams suteikiantys užsiemimai, ir daug renginių, tokių kaip Delicata vyno festivalis, švenčia visus tris. Atostogos Maltoje – tai laikas šeimai ir linksmybėms bei puikus būdas susipažinti su mažos tautos praeitimi.
Maltos karnavalas yra labiausiai jaudinantis įvykis šalyje, švenčiamas kasmet penkias dienas prieš pat gavėnios pradžią. Jis prasideda penktadienį prieš gavėnią ir tęsiasi iki Užgavėnių, dieną prieš Pelenų trečiadienį (oficiali gavėnios pradžia). Šios datos keičiasi kiekvienais metais, bet visada yra 7 savaitės iki Velykų sekmadienio.
Karnavalas Maltoje – tai penkios visiškos beprotybės dienos! Maltos karnavalas yra paprastas linksmumas, spontaniškumas ir tiesioginis kvailumas. Karnavalinė dvasia Maltoje tikrai verta jūsų dėmesio! Gatvėse sukuriamas neįtikėtinas fantazijų pasaulis su magiškais kostiumais, satyrinėmis plūdėmis, menu ir muzika. Visa tai užtikrina, kad džiaugsmas ir šventinė dvasia išliktų gyvi visą karnavalo laiką.
Didžioji savaitė ir Velykos yra religinės šventės, vykstančios bažnyčiose visoje Maltoje, dažniausiai balandžio mėnesį. Procesas prasideda gatvės procesija su Skausmingosios Dievo Motinos švente penktadienį prieš Didįjį penktadienį. Didžiojo penktadienio išvakarėse dalyviai aplanko ir pagerbia altorius septyniose skirtingose bažnyčiose. Didįjį penktadienį nuimamos bažnyčios dekoracijos, o gatvėmis vyksta iškilminga statulų, vaizduojančių skirtingus Kristaus kančios epizodus, procesija. Kitą sekmadienį, švenčiant Kristaus prisikėlimą, skamba bažnyčios varpai. Šventinis muzikinis gatvės paradas nuneša Prisikėlusįjį atgal į bažnyčią. Velykos yra tradicinė šeimos diena Maltoje, o vaikams dažnai dovanojami šokoladiniai kiaušiniai ir gyvūno formos kepiniai, aplieti cukrumi.
Naduro karnavalas yra labai spontaniškas. Nėra organizacinio komiteto ir taisyklių. Nadure kostiumų paskirtis yra užmaskuoti – tiesiog neatpažįstamai. Saulėlydis atskleidžia daugybę gatvėse knibždančių kaukių ir gobtuvų būtybių. Žmonės dėvi įvairiausius juokingus ir groteskiškus kostiumus, kai kurie yra satyriniai. Dauguma karnavalo dalyvių tyli, viso karnavalo metu neprataria nė žodžio – kad neatskleistų savo asmenybės.
Tarp absurdiškų kostiumų galima pamatyti plakatus, išmargintus pastabomis, kurių dauguma įžeidžia viešas (o kartais ir privačias) asmenybes. Daugelis jų yra netiesioginės arba paslėptos nuorodos, kurioms norint jas interpretuoti reikia vietos gyventojų žinių.
Būtina patirtis viešint Maltoje.
Maltos tarptautinis fejerverkų festivalis yra kasmetinis renginys, skirtas paminėti ilgą Maltos fejerverkų kūrimo istoriją. Vietiniai ir atvykstantys fejerverkų gamintojai yra kviečiami dvi dienas surengti pasirodymus Didžiajame Valetos uoste. Renginys vyksta paskutinėmis balandžio dienomis ir yra nemokamas žiūrovams. Geriausi vaizdai atsiveria iš Ta’ Liesse ir Barriera prieplaukų Valetoje.
Tai yra muzikos ir gėrimų šventė lauke, kuri nuo 1981 m. vyksta keik ilgiau nei savaitę liepos pabaigoje/rugpjūčio pradžioje. Festivalis vyksta Ta’ Qali nacionaliniame parke ir siūlo nemokamą automobilių stovėjimo aikštelę ir įėjimą. Dalyviai gali paragauti vietinio ir tarptautinio alaus ir maisto, mėgautis nemokamais gyvais pasirodymais ir atsiimti oficialų suvenyrinį puodelį.
Delicata vyno festivalius pradėjo Emmanuel Delicata, seniausia Maltos šeimai priklausanti vyno darykla, veikianti nuo 1907 m. Delicata vyno festivalis švenčia Maltos vynuogių derliaus atidarymą ir vyksta Upper Barrakka soduose Valetoje. „Delicata“ vyno festivalis Gozo saloje vyksta Naduro kaime, siekiant pažymėti derliaus nuėmimo pabaigą rugsėjį. Abu vyksta kelias dienas ir siūlo maistą, pramogas ir, žinoma, vyną. Dalyviai, sulaukę 18 metų, gali įsigyti suvenyrinę taurę ir išbandyti neribotą degustacijų skaičių.
Tarptautinis Maltos menų festivalis yra Maltos kultūros kalendoriaus akcentas ir vyksta visą birželį ir liepą. Jos filosofija remiasi meniniu vientisumu ir meistriškumu kuriant novatoriškus darbus, šalių ir menininkų bendradarbiavimą, platesnės visuomenės įtraukimą, švietimą, įvairovę ir platumą. Daugiadalykis festivalis skatina meninės raiškos laisvę programa, apimančia muziką, vizualųjį ir garso meną, teatrą, šokį, operą, instaliacijas, filmus ir edukaciją.
Notte Bianca festivalis yra vienos dienos renginys, vykstantis kasmet kiekvieną spalį ir yra viena didžiausių meno ir kultūros švenčių Maltoje. Jis vyksta sostinėje Valetoje, kuriame dalyvauja žinomi ir nauji menininkai iš viso meno spektro.
Renginys yra nemokamas visiems norintiems pamatyti šį renginį. Festivalio organizatoriai deda visas pastangas, kad reklamuotų vietos talentus, kurie festivalio metu turi galimybę profesionaliai demonstruoti savo meną. Jei esate ar kada nors buvote menininkas, žinote, kaip tai svarbu tiek finansiškai, tiek jūsų meno plėtrai.
Džiazo festivalio metu tris dienas lankytojai yra lepinami išskirtinių pasaulinio garso muzikantų garsais, vyksta nemokami renginiai visiems miesto centre.
Festivalyje dalyvauja kai kurie žinomiausi džiazo menininkai tiek iš tarptautinės, tiek vietinės scenos. Tai palaiko vietinę sceną ir skatina Maltos ir tarptautinių menininkų bendradarbiavimą.