Transporto sistema

Transportas Maltoje yra tikrai efektyvus, ir autobusai pagrindiniais maršrutais kursuoja tikrai dažnai, tik kai reikia persėsti į kitą autobusą nesant tiesioginiam maršrutui prasideda laiko švaistymas, na bet atostogų metu tai daugiau pramoga nei vargas,  belaukiant ir beklaidžiojant yra galimybė sudalyvauti vietiniame gyvenime iš arti. Pastaruoju metu transporto sismetą į savo rankas perėmė Ispanų kompanija ir dabar vadinasi „Malta Public Transport“ dar visai neseniai po nesėkmingo bandymo Britų kompanija „Arriva“ paliko Maltą su dideliais nuostoliais, matomai nelengva operuoti šioje saloje, būtų galima drąsiai sakyti kad laikytis tvarkaraščio čia dažnu atveju yra tiesiog neįmanoma, dėl siaurų gatvelių ir nenumatytų kliūčių kurių čia tikrai nestinga, o kartais tiesiog viduryje kelio neišlipę iš automobilių šnekučiuojasi vietiniai gyventojai, kai tuo tarpu kelias tampa panašus į tankų mišką ir automobilių signalai sudaro tiesiog „Maltietiškąją simfoniją“.

Pažvelgus dar truputi anksčiau, tai net iki 2011 metų Maltoje gatvėmis riedėjo senieji „Leyland“ markės autobusai, kurių amžius siekdavo net iki 60 metų. Įdomus dalykas kad kiekvienas autobuso maršrutas būdavo privatus ir priklausydavo šeimai, autobusas būdavo tarsi šeimos narys, dažnu atveju ir parkuodavo tiesiog namuose garaže, kuris būdavo sujungtas su namu. Vien pažiūrėjus kaip jie būdavo puošiami įvairiausiomis spalvomis bei raštais darosi aišku, kad dėmesys ir skiriama priežiūra būdavo įpatingame lygyje. Kiek man žinoma tai Maltos vyriausybei nutarus imtis permainų transporto sistemoje autobusų savininkams buvo išmokėtos 10 000 eurų kompensacijos, ir buvo pasiūlyta dirbti naujųjų autobusų vairuotojais, tačiau atėjus dienai pradėti dirbti, dauguma vairuotojų tiesiog neatėjo, tad transporto sistemoje buvo tiesiog sumaištis, aš pats kaip tik tuo metu 2011 rugsėjį atvyjau į Maltą ir buvau tų įvykių liudininkas.

Na bet tai jau praeitis ir situacija gerėja, man būtų malonu paminėti, kad šiuo metu tarp autobusų vairuotojų yra ir Lietuvis Juozas, ir gan dažnai jam tenka vairuoti X-ų ( autobusai prasidedantys raide X yra oro uosto maršrutai ) autobusų liniją, tad atskridę į Maltą ir pirkdami bilietą, atidžiai pažiūrėkite į vairuotojo akis, nes jo Lietuviškas nuoširdumas ir paprastumas tikrai išskirtinis.

Malta Public Transport svetainė

 

Kelionės Planuotojas

 

Įdomus filmukas apie senuosius Maltos autobusus