Maltos pliažai

Prieš pradėdami bet kokią pliažų paiešką susipažinkite su šiuo nuostabių ir iš pažiūros nepiktybišku jūros gyventoju vardu Medūza (Jelly fish), būtų geriau jei pažintis apsiribotų ties šia nuotrauka, nes pabendravus artimiau atsiminimų turėsite ilgelesniam laikui, bučiuojasi šios būtybės gan aistringai ir skaudžiai. Jei jau taip atsitiks, kad jus nudilgins, paimkite bet kokią kreditinę kortelę ir gerai ištrinkite nuodus braukdami tai į vieną tai į kitą pusę, jei turite maistinio acto patrinkite nudilgintą vietą.

——————————————————————————————————————–

Golden Bay – galima drąsiai sakyti pats populiariausias Maltos pliažas, patogus privažiavimas, 3 restoranėliai siūlo maistą, na ir šalimais stūkso Radisson Blue viešbutis, vaizdo tikrai negadina ir prižiūri visą Golden bay, tad papildoma tvarka niekada netrukdo. Tokiuose pliažuose visada rekomenduoju paplaukti tolėliau nuo kranto link saugos plūdurų, ten vanduo tikrai skaidrus ko negalima pasakyti brendant pirmuosius žingsnius į jūrą, na, bet čia jau kiekvienas renkasi.

——————————————————————————————————————–

Ghajn Tuffieha –  ( vert. obuolio akis ) yra vienas geriausių pliažų, jį supa Gnejna ir Golden bay įlankos kurias galima pasiekti ir pėsčiomis perlipus kalnelį ir uolas, tai nėra lengva užduotis ypač vasaros metu. Ghajn Tuffieha pliažo privalumas ir trūkumas tuo pačiu metu kad nėra privažiavimo ir reikia palipėti žemyn gan ilgais laipteliais link vandens. Yra restoranas tad praalkus bus kur prisiglausti.

——————————————————————————————————————–

Gnejna – vietinės reikšmės pliažiukas, gan sudėtingas privažiavimas autobusu, retokai važiuoja, o ne sezono metu visai nuima šį maršrutą (sezonas birželio – spalio mėn). Gnejna turi ir smėlėtą ruožą ir akmenuotą, man asmeniškai pastarasis labiau priimtinas, nereikia kovoti su visur prilindusiomis smėlio smiltėmis. Norintiems pasivaikščioti dešinėje pliažo pusėje rasite takelį kuris vinguriuos palei jūrą į kitą pakankamai slaptą įlanka, kurioje praktiškai niekada nėra žmonių, o jei ir yra tai nudistai, kas Maltoje nėra oficialu, bet kai kuriose vietose tai priimtina, taip pat galima iš pliažo su laiveliu nuplaukti į tą slaptajį pliažiuką kaina apie 4Eu, kai norėsite grįžti tiesiog paskambinkite ir jūsų parplauks paimti.


Fomm ir Rih –  tai gražiausia ką turi Malta, bet toli gražu nėra populiariausia dėl labai nepatogaus privažiavimo, aikštelė ir kelio pabaiga yra įlankos viršuje tad reikia daryti mini žygį norint nusileisti žemyn, o kur dar grįžimas atgal, taip pat pakrantė yra visa akmenuota apsupta molio šlaitų, galima drąsiai darytis grožio procedūras sušlapintu moliu ištrinant kūną, pradžiovinant ant saulės ir nuplaunant jūros vandeniu. Norintiems nuotykių ir didesnių išbandymų ši įlanka puikiai tiks, na o vaizdai viską su kaupu atpirks, patys įsitikinsite.


Ghadira Bay Mellieha – pagrindinė ir didžiausia smėlėta įlanka Maltoje, iš čia beje ir aš startuoju kelione laiveliu. Čia daugiausia žmonių, veiksmo. Trūkumas, kad iš karto už jo yra kelias. Pliažas pasidalinęs atkarpomis į Beach Club’us , kiekvienas nuomoja gultus ir skėčius bei daugybė vandens pramogų. Labai tinkama vieta su mažais vaikais, kadangi įlanka yra labai sekli ir saugi, labai geras smėlėtas dugnas.

——————————————————————————————————————–

Paradise Bay – na vien pavadinimas pasako daug. Maltos šiaurėje, atokiai esanti įlanka tikrai verta savo vardo,  būnant šiame nuostabiam smėlėtam ruoželyje atsiveria vaizdas i Gozo salą, na gal šiek tiek Gozo kelto terminalas gadina vaizdą, bet tikrai galima pakęsti. Čia kartais pavyksta sutikti žuvyčių Garra rufa, naudojamų SPA centruose negyvos odos valymui nuo kojų, kam moketi pinigus jei motina gamta visa tai siūlo Paradise bay.

——————————————————————————————————————–

Anchor Bay arba Popeye kaimelis. Visi važiuoja į šią vietą pažiūrėti Popeye kaimelio, bet yra galimybė šią įlanką išnaudoti ir ne tik žiūrint iš viršaus į butaforinius medinius namelius ar būnant pačiame kaimelyje kur įejimas yra mokamas apie 12Eu žmogui. Šalimais yra keliukas ir nusileidimas iš kitos pusės, kur galėsite gulėdami ant molo akmens saugiau maudytis su vaizdu į kaimelį. Orientyras kaip privažiuoti žr. žemėlapyje  (Anchor Bay dive site), tai pat tai yra narų pamėgta vieta.


Armier Bay – vietinės reikšmės įlanka, su autobusu sunkiai pasiekiama. Visas iškišulys vadinasi taip pat Armier, turint automobilį galima jį patyrinėti, rasite daugiau mini pliažų kur nebus daug žmonių. Laikykitės šiaurinės Armier pusės ten bus visos įlankos tinkamos maudymuisi.

——————————————————————————————————————-

Bugibba – labai turistinė zona, kurioje yra keletas smėlio ruožų bei daugybė vietų pritaikytų maudytis nuo uolų. Daug viešbučių įrengę vadinamus Beach Club‘us kur gan dažnai galima nemokamai leisti laiką būnant prie pat jūros mėgaujantis gultais ir pasirinktinai baseinu arba jūra. Aš rekomenduočiau jei yra galimybė pavažiuoti kur nors kitur, bet nevisada tai gaunasi, Bugibboje žmonės taip pat maudosi kaip sakant.

——————————————————————————————————————-

Mistra Bay – vėlgi visiškai ne turistinė zona, ir be automobilio nepasiekiama įlanka. Norintiems paragauti tikrosios ir nepagrąžintos Maltos apsilankykite. Taip pat bus daug laivelių.


Pretty Bay – pliažas Maltos pietuose Birzebbugoje su vaizdu į konteinerių uostą, ant kranto vietinis gyvenimas tiesiog verda, daugybė kavinių bei žmonių, vieta pabūti, bet neužsibūti.


Qawra Point – gera vieta gyvenant Buggiboje ateiti ramiau pabūti, šalimais yra akvariumas. Pliažas yra visiškai uolėtas.


St. Thomas Bay – puikus smėlėtas pliažas Marsaskaloje.


Slugs Bay – labai slaptas mini pliažiukas – praktiškai dviems. Nėra lengvai pasiekiamas, reikia važiuoti beveik į patį gala Armier įlankos ir nusileisti pėsčiomis nuo šlaito.

——————————————————————————————————————–

St. George Bay – pliažas St Julians yra bene pats užimčiausias iš visų, ne paslaptis, kad šalimais yra pagrindinė pramogų zona Pačevilis, tad ne tik dienomis, bet ir šiltomis vasaros naktimis žmonės ten tiesiog nugriūna pamiegoti žinoma dėl priežasties suprantamos visiems – begalinio nuovargio kuris kamuoja atostogų metu.


Blue Lagoon – gražiausia ir labiausiai išgirta vieta Maltos salyne yra Komino saloje žydroji lagūna, vandens atspalviai tikrai kerinčiai žavi, beje smėlėto pliažo atkarpos lagūnoje praktiškai nėra, įlipimas tiesiai nuo uolų, bet nesirūpinkite, vandenyje nerasite nei vieno akmenėlio tik smaragdinį vandenį ir smėliuką kuris purens jūsų pėdas. Šios vietos trūkumas yra daugybė žmonių. Nusigauti iki lagūnos reikia vandens taksi iš Maltos šiaurės Cirkewwa (prie Gozo kelto terminalo) Kaina į abi puses asmeniui 10Eu. Norintiems ramybės Komino saloje galima paeiti į kitą salos pusę, ten rasite keleta mini pliažiukų ir netgi smėlėtų.

Atraskite Komino - poilsis, apgyvendinimas ir pramogos Maltoje


Gozo pliažai:

Ħondoq ir-Rummien – pliažas su vaizdu į Komino salą siūlantis nemažai vandens sporto pramogų bei turintis keletą restoranėlių. Yra galimybė nušokti nuo uolos, aukštis apie 3 – 5 metrai.


Marsalforn – žvejų miestelis Gozo saloje, visa pakrantė nusėta restoranais kurie pasižymi jūros gėrybėmis. Iš kai kurių galima tiesiog nuo staliuko lipti į jūrą ir maudytis, tada grįžti ir užkandžiauti toliau.


Mġarr ix-Xini – vienas mažiausių ir jaukiausių Gozo smėlėtų pliažiukų, išskirtinė vieta, nes įlanka yra tarsi gili kišenė saloje, jautiesi užantyje, ir norint patekti į atvirą jūrą reikia gerokai pavargti plaukiant vandens koridoriumi uolų apsuptyje. Čia beveik niekada nebūna bangų, seklu ir saugu. Privažiavimas tiesa nėra labai lengvas, ilgas siauras keliukas ir vietomis labai status, automobiliu įveikiamas beje. Yra kelas mini restoranėlių, tad bus kur alkį numalšinti. Viena megstamiausių mano vietų, šioje įlankoje atplaukiu nakvoti laivelyje, jautiesi saugiai.


Ramla Bay – vienareikšmiškai pagrindinis ir didžiausias Gozo pliažas. Jame rasite viską, daug erdvės, daug smėlio, maisto ir vandens pramogų. Dugnas tiesa šiek tiek akmenuotas, tad belipdami į jūrą visada žiūrėkite po kojomis.

——————————————————————————————————————–

Xlendi Bay – turistiškiausia Gozo įlanka, didelė viešbučių ir apartamentų nuomai koncentracija. Iš pliažo atsiveria gražus vaizdas į stačius Xlendi (tariasi Šlendi) klifus. Pakrantė yra tiesiog nusėta restoranais.

————————————————————————————————————–

Inland sea – išskirtinė vieta esanti šalimais prie deja jau nugriuvusio mėlynojo lango (azure window)

Vidinė jūra tai įdubusi įlanka ir saugoma galingos uolėtos užtvaros nuo atviros jūros, į ją vanduo patenka per siaurą tunelį kur šiaip ne taip pralenda mažas laivelis plukdantis turistus prie nugriuvusio lango.


 
———————————————————————————————————–

San Blas Bay – na ir desertui palikau šią neįtikėtinai nuostabią vietą, mano akimis žiūrint tai pats geriausias pliažas visame Maltos salyne. Tai visiškai neturistinė vieta, sunkus privažiavimas, reikia leistis nuo stataus kalno. Tiesa yra keliukas vedantis prie pat pliažo, bet įveikiamas tik keturiais ratais varomomis transporto priemonėmis ir tai su šiokia tokia rizika. Čia kada beatvyksi būna mažai žmonių, nėra jokių pastatų. Ši vieta tiesiog užburia, atsigręžus atgal visa įlanka nusėta bambukinėmis tvoromis, apima jausmas tarsi laikas šioje vietoje stipriai sustojęs, o gal net ir atsuktas atgal. Prie pat jūros kranto yra visiškai vietinės reikšmės restoranėlis, toks primityvus, pastatyta palapinė su paprastomis plastikinėmis kėdėmis ir tiek, bet gamina maistą pasakiškai, pabandykite paprašyti šviežios žuvies (catch of the day) ir patys įsitikinsite. Nenorintiems lipti į viršų, apačioje yra mini Suzuki džipukas ir tik už 2.5Eu asmeniui pasiruošęs jus pametėti, jei 4-5 asmenys galima suderėti ir 2Eu kainą žmogui.