Fiestos Maltoje

Fiesta Maltoje yra nepaprastas reiškinys, kurių metu atgyja visas miestelis, kas dieną gatvelėmis marširuoja orkestras (Malt. Kazin Banda), apie ramybę tada nė kalbos negali būti, kiekvienas miestelis (kaimelis) turi savo Festą ir savo Šventajį, vietiniai gyventojai pasakoja, kad net ginčijasi ir varžosi kuris Šventasis yra labiau šventas.

Fejerverkai yra neatsiejama bet kurios Maltos šventės dalis, tad pirotechnikos lygis yra labai aukštas, turint omenyje, kad viskas yra daroma iš gyventojų surinktų lėšų, tikrai stebina pasirodymų ilgumas ir sudėtingumas, dangus būna išraižomas įvairiausiomis spalvomis bei raštais. Vienas įspūdingiausių pasirodymų yra Mqabba miestelyje ( Rugp. 8d -15d ), pastarasis yra laimėjės II ir IV Nacionalinius Pirotechnikos Festivalius, taip pat „Caput Lucis“ festivalį vykusį 2007 Italijoje bei kitus.

Ne ką silpnesni pasirodymai būna ir Gozo saloje per Žolines, vien ši šventė sutraukia didžiulį būrį turistų rugpjūčio viduryje, galima sakyti, kad Žolinės viena pagrindinių švenčių, Marijos kultas čia ypač jaučiasi. Fiestos metu yra išnešama įspūdingo dydžio Marijos statula ir nešama stiprių vyru miestelio gatvemis, jos kulminacija yra Marijos įnešimas į bažnyčią ir pastatymas į vietą, tai tiesiog reikia pamatyti, kokiu užsidegimu jie šloviną Viešpatį ir šaukia Viva Ġesù (tegyvuoja Jėzus) Aleliuja !!!

Reiktų paminėti, kad kiekvievo miestelio fiestoje vyksta Šventojo statulos nešiojimas, ir labai įdomus dalykas, kad prieš šventę vyksta aukcionas kuriame rungiamasi kuri šeima galės dalyvauti statulos nešime, už šią garbę Mgarr mietelyje prieš kelis metus buvo sumokėta 5000Eu, be abejo tai yra auka bažnyčiai, bet argi tai ne įspūdinga !

Video darytas Zabbar miestelyje Maltos pietuose 2014m. rugpjūčio mėnesį.